ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

نشست مسئولین استانی برای رفع مشکلات صنعتی شهرستان بابل در شرکت خودرو سازی خزر

 

 

نشست مسئولین استانی برای رفع مشکلات صنعتی شهرستان بابل در شرکت خودرو سازی خزر

حجت الاسلام والمسلمین تقوی فرد رئیس کل دادگستری استان مازندران/در گردش چرخه تولید همه مسئولان و نهادها مکلف به همکاری هستند به خصوص در حمایت از صنعتی مانند ایران خودرو .

دکتر محمد پور مدیرکل صنعت،معدن و تجارت استان مازندران/به دلیل تاثیر حضور صنعت خودرو سازی بخصوص در اشتغالزایی و ارتقاء وضعیت صنعت در استان بر رفع موانع تولید و توسعه تاکید داریم و کمک می نمائیم.

دکتر موسوی مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان مازندران/مشکلات مربوط به سند واحدهای صنعتی در شهرک صنعتی بندپی شرقی رفع و بزودی سند تحویل و معارض زمین این شرکت نیز رفع می شود.

آقای حمزه ای مدیر کل امور مالیاتی استان مازندران/تا حد امکان در حوزه مالیاتی مساعدت به عمل خواهد آمد تا این واحد صنعتی با مشکل مواجه نگردد.

مهندس ولیزاده فرماندار شهرستان بابل/ما بالاترین میزان اشتغال واحدهای تولیدی و کمترین مشکلات کارگری در شهرستان بابل را در ایران خودرو مازندران داریم.

دکتر گلچوب نماینده استاندار و مدیر کل امور اقتصادی استا نداری /درجهت رفع موانع تولید و فراهم نمودن بستر های لازم جهت رشد واحدهای صنعتی ، استانداری مانند همیشه آماده می باشد.

مهندس حسینی نژاد مدیر عامل خودروسازی خزر/میبایست به خدمات گروه صنعتی ایران خودرو در جهت حمایت و توسعه این صنعت در استان ارج نهاد و مشکلات در سر راه را برداشت.

در جهت مطلع شدن مسئولین استانی و محلی از آخرین وضعیت و مشکلات واحدهای صنعتی در جهت کمک و رفع موانع تولید، جلسه ای در روز پنجشنبه مورخ 3/8/1397 با حضور مدیر کل دادگستری استان ، مدیر کل سازمان صنعت معدن و تجارت استان ، مدیر کل امور مالیاتی استان ، فرماندار شهرستان بابل ، مدیر کل امور اقتصادی استانداری استان ، روئسای سرپرستی بانکهای استان ،مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان و رو ئسای ادارات شهرستان بابل در شرکت خودرو سازی خزر برگزار گردید.

سید امید حسینی نژاد مدیر عامل سایت خودرو سازی خزر آخرین وضعیت را تشریح و اعلان نمود گروه صنعتی ایران خودرو از هیچ کمکی در جهت توسعه سایت دریغ نمی نماید و جناب آقای دکتر یکه زارع در سال 1395 با سرمایه گذاری 170 میلیارد ریالی در جهت توسعه لجستیکی ، تولید و کیفیت سایت موافقت نمودند که اتفاق بسیار مهمی بود. ضمنا از سال 1389 که سایت شروع به کار نمود تلاش در جهت رشد و توسعه بوده و بخصوص در پنج سال گذشته سایت جهش تولیدی و کیفیتی زیادی داشته است و مطمئنا صنایع بدون کمک مسئولین محلی و بخصوص در مقاطع خاص مثل این روزها با مشکلات جدی مواجه می گردند.

ایشان افزودند از زمان حضور در استان بدلیل بالا بودن کارمزد تسهیلات از هیچ وامی استفاده ننمودیم و درخواست دریافت تسهیلات ارزان را داشته و در حوزه مالیاتی نیز تقاضای نگاه سختگیرانه را داریم ، به دلیل ضعیف بودن زیرساختهای شهرک صنعتی نیاز به تقویت آن کاملا احساس میگردد و به دلیل داشتن معارض زمین از مدیر کل دادگستری استان تقاضای رسیدگی فوری به این موضوع را داریم و اصلاح مسیرهای دسترسی به شهرک صنعتی باید انجام شود و ضمن سپاس بابت مساعدت های صورت گرفته، امیدواریم بیش از گذشته همه مسئولین محلی و استانی به صنایع کمک کنند و در حل مشکلات آنان تسریع نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی فرد مدیر کل دادگستری استان مازندران با اشاره به اینکه ما نمی توانیم بدون برنامه و بدون صنعت زندگی کنیم و اگر پرچمی می خواهد برافراشته باشد باید برنامه ای برای صنعتش داشته باشد. ایشان افزودند اعتقاد ما این است که چرخ صنعت و تولید باید بگردد و در گردش چرخه تولید همه مسئولان و نهادها مکلف به همکاری هستند به خصوص در حمایت از صنعتی مانند ایران خودرو در استان که 500 نفر بطور مستقیم و همچنین بالغ بر 2500 نفر اشتغالزایی غیر مستقیم داشته است.

ایشان در ادامه فرمودند در کشور های صنعتی دنیا تعامل تنگاتنگی بین صنعت و نظام بانکی وجود دارد و اگر ما طبق فرموده رهبر معظم انقلاب در پی احیای تولید داخلی هستیم باید این امر در کشور ما هم ایجاد شود وگرنه اگر شفاف سازی با تولید صورت نگیرد و تعامل بانک ها با صنعت طبق سهمیه بندی باشد ، این روند جوابگو نخواهد بود .

بالاترین مقام قضایی استان با اشاره راه اندازی ستاد اقتصاد مقاومتی در دادگستری استان بیان داشتند به دستور مقام معظم رهبری همه ما موظفیم به مردم خدمت کنیم . لذا مصوبات را در این ستاد بشدت پیگیری و اجرایی می کنیم . چون گلوگاه اجرایی در دست دستگاه قضایی است و با توجه به قدرت اجرایی دستگاه قضایی ، ما صد در صد آمادگی تفاهم و حل مشکلات تولید به صورت عادلانه و منصفانه هستیم .

حجت الاسلام تقوی فرد در خصوص مشکلات جاده ای هم گفتند : ظرفیت تولید ما باید مطابق با ظرفیت جاده ای باشد و این بدین معناست که باید فرهنگ ناوگان مسافربری را تعریف کنیم و بین جاده با ناوگان حمل و نقل همخوانی صورت گیرد.

ایشان در پایان تاکید داشتند تا در سریع ترین زمان ممکن مشکلات پیش روی این شرکت از جمله مسئله سند ، آب و مشکلات بیمه طرح کارورزی با همکاری مسئولان ذیربط استانی و شهرستانی رفع گردد.

جناب دکتر محمد پور مدیر کل صنعت معدن و تجارت استان ضمن برشمردن مزیتهای حمایت از صنعت خودرو سازی و قطعه سازی در استان که موجب توسعه و اشتغالزایی زیاد می شود بر حمایت و رفع موانع این صنعت در استان تاکید نمود و اعلان داشتند این واحد صنعتی خدمات ارزنده ای را در جهت ارتقاء صنعت و ایجاد اشتغال در استان ارائه نمود و مانند گذشته پیگیر حل موانع و مشکلات این شرکت در استان می باشیم.

ایشان همچنین اظهار داشتند بدلیل برخوردار بودن استان از رتبه خوب قطعه سازی خودرو درکشور از سرمایه گزاران جهت حضور در استان در این حوزه دعوت بعمل می آوریم و همه مجموعه آمادگی کمک به آنان را دارند.

مدیر عامل شهرک های صنعتی استان هم در این نشست با قدردانی از میزبانی شرکت خودرو سازی خزر ، گفتند از 146 هکتار اراضی شهرک صنعتی رجه ، 99 هکتار آن به واحدهای صنعتی اختصاص دارد. مهندس موسوی در خصوص مشکل سند شرکت ایران خودرو گفتند مشکل سند در مراحل پایانی کار قرار دارد و تلاش می کنیم این مشکل هرچه زودتر حل شود .

ایشان در خصوص حل تامین آب شرکت هم یاد آور شدند با درخواست حفر چاه شرکت ایران خودرو موافقت گردید و منتظر صدور پروانه هستیم و طی هماهنگی با آب منطقه ای مازندران این مشکل به زودی حل می شود.

فرماندار ویژه شهرستان بابل هم در این نشست گفتند نگاه حمایتی از سمایه گزاران بخش خصوصی در دستگاه قضایی شهرستان وجود دارد و کمیته حمایت از صنعت و تولید با جدیت فعال است .

ایشان خاطرنشان کردند ما بالاترین میزان اشتغال واحدهای تولیدی و کمترین مشکلات کارگری در شهرستان را در ایران خودرو مازندران داریم . قطعا با توجه به نوع و کیفیت تولید این مجموعه نیازمند حمایت بیشتری است .

مهندس ولی زاده افزودند شرایط اقتصادی استان و شهرستان بالطبع تابع شرایط اقتصادی کشور است و در این شرایط سخت و حساس همه ما باید به یک درک مشترک برسیم.دستگاه های اجرایی استان و شهرستان نباید به حوزه تولید نگاه صرفا اداری و قانونی داشته باشند بلکه باید جسارت نصمیم گیری و اقدام به موقع در تصمیم گیری اعمال کنندو الان این مهمترین اصل برای مدیران است چرا که اگر این اتفاق به موقع نیفتد و یک واحد تولیدی از چرخه اقتصادی کشور خارج گردد، آسیب های اجتماعی آن گریبانگیر جامعه خواهد شد .

آقای ولی زاده در پایان یادآور شد دستور اکید ریاست محترم دادگستری استان مصوبه شد و قطعا این مصوبه اجرایی می شود تا بخشی از دغدغه ها و مشکلات کارفرمایان شهرستان برطرف شود.

 

 

آرشیو اخبار

Powered by mod LCA

اشتراک در خبرنامه