ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

رویکرد ما ارتقای رضایت مشتریان است

میوه چی رییس کیفیت شرکت ایران خودرو مازندران:

 رویکرد ما ارتقای رضایت مشتریان است

 

کیفیت یکی از مهمترین مقوله بخش تولید و صنعت محسوب می شود و روش های کنترل کیفیت در تکنولوژی بسیارحائز اهمیت است. امروزه شرکت های صنعتی علاوه بر بخش کمی، نگاه ویژه ای به کیفی سازی محصولات دارند چرا که برای رسیدن به فعالیت های متنوع و سود دهی، باید تولیدات مناسب به بازار ارائه نمایند.

 

کیفی بودن محصولات یکی از مهمترین و موثرترین عامل رشد و ترقی صنعت، توزیع، فروش و کسب بازار رقابت  می باشد و شرکت های صنعتی در عصر تکنولوژی جهت ادامه حیات صنعتی خود در بازار سنگین رقابت، این مقوله را مدنظر دارند.

 

وظیفه کیفی سازی محصولات در گروه های تولیدی و صنعتی توسط متخصصان کنترل کیفیت انجام می شود و هدف اصلی متخصصان کنترل کیفیت، رفع مشکلات محصولات و ارزیابی دوام آن در فرایند تولید است تا  محصول تولیدی با رعایت شاخصه های استاندارد وارد بازار مصرف شود.

 

به منظور اطلاعات بیشتر با این بخش از فرایند تولید به سراغ مهندس احمد میوه چی کارشناس مهندسی صنایع و رئیس کیفیت شرکت ایران خودرو مازندران رفتیم. وی که بیش از 15 سال سابقه فعالیت در گروه صنعتی ایران خودرو و 6 سال در شرکت ایران خودرو مازندران به عنوان رییس کیفیت حضور و فعالیت دارد در قالب گفتگو توضیحاتی در این خصوص ارائه نمود که در زیر می آید: 

 

* آقای میوه چی  به عنوان اولین سوال در زمینه معیار ارزیابی کیفیت خودروها توضیحاتی بفرمایید؟

 

معیار ارزیابی کیفیت خودروها میزان دریافت نمرات منفی بر اساس دستورالعمل کیفی برای ایرادات مشاهده شده در خودرو می باشد و در این میان هر خودرویی  که دارای نمرات منفی کمتری باشد بالطبع از سطح کیفی بالاتری برخوردار خواهد بود. لذابازرس کیفی(آدیتور ) برای هر ایراد مشاهده شده در خودرو براساس نوع و شدت آن نمره منفی در نظرمی گیرد.

 

* چه شاخصه هایی را برای ارزیابی کیفیت خودروها درنظر می گیرند؟

 

 

 

میزان تطابق قسمت های مختلف خودرو با مشخصات فنی تعیین شده برای هر خودرو نظیرکیفیت رنگ، بدنه، تزیینات داخلی و خارجی خودرو، کارایی تجهیزات برقی و مکانیکی، نفوذ آب و...از مهمترین شاخصه های ارزیابی کیفیت یک خودرو می باشد.

 

 

 

*  بالاترین شاخصه کیفیتی که یک خودرو باید داشته باشد چیست؟

 

 

 

 به طور حتم هر خودرویی که بیشترین تطابق را با معیارها و مشخصه های فنی تعریف شده برای  آن خودرو دارا باشد یک خودرو با کیفیت محسوب می گردد. ضمن آنکه ایمنی، راحتی، امکانات و قیمیت مناسب هر خودرویی که  رضایت مشتری را بیشتر جلب نماید، خودروی بهتری خواهد بود.

 

* ایران خودرو مازندران از نظر کیفی سازی خودرو ها  دارای چه رتبه ایی است؟

 

ایران خودرو مازندران طبق آخرین جدول اعلام شده سطوح کیفی از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران داری یک ستاره می باشد. البته یکی از هدف های کوتاه مدت کیفی در این زمینه، دو ستاره شدن در این جدول می باشد.

 

* رویکردهای کیفیت در شرکت شما چیست؟

 

ببینید ما چند هدف را در این خصوص دنبال می کنیم و هدف نهایی ما رسیدن به برنامه و هدفی است که در این شرکت ترسیم کردیم.  اولین هدف و رویکرد ما ارتقای رضایت مشتریان با تولید و تحویل محصولات بدون عیب و مطابق با انتظارات مشتریان در حوزه کیفیت است.

 

استفاده از قطعات بدون عیب، تولید محصول بدون ایراد و تحویل بدون ایراد خودروها رویکرد مهم دیگری است که از تامین قطعات تا تحویل محصولات  به اجرا در می آید.

 

ضمن اینکه در کنار اهداف تعیین شده ، تمرکز بر اقدامات پیشگیرانه و سوق دادن برنامه ها از فعالیت های اصلاحی به وضعیت پیشگیرانه رویکرد دیگری است که ما برای تحقق اهداف کیفی محصولات تولیدی خود برگزیدیم.

 

* برنامه های سازمان برای ارتقا کیفیت محصولات چیست؟

 

برنامه های عملیاتی ارتقای کیفیت محصولات از دیگر رویکردهای مجموعه است که برای تحقق آن  پروژه های بهبود کیفیت تعریف و به مرحله اجرا در می آید. شاخص های کیفی ما به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه پایش شده که با مشاهده نوسان منفی، به بررسی نقاط قابل بهبود آن پرداخته می شود. یکی از اقدامات موثر برای کنترل این نوسانات تعریف پروژه های بهبود مستمر کیفی است.  این پروژه ها تعریف و اجرایی شده تا به ایجادارزش و افزایش رضایت مندی مشتریان از محصولات معطوف شود. استقرار و اجرای کامل و اثربخش سیستم های کیفیت در خط تولید با محوریت خودکنترلی و حل مساله نیزاز مهم ترین برنامه های بهبود کیفیت است. ارتقا کیفیت در محصولات مبتنی بر انتظارات مشتریان عامل اصلی موفقیت یک سازمان است که امیدواریم با تدوین راهبردهای مناسب و پایبندی در اجرای برنامه ها و تحقق اهداف به جایگاهی در خور نام ایران خودرو دست یابیم.

 

*منظور از خودکنترلی چیست در این خصوص هم توضیحاتی ارائه دهید   

 

نظام خودکنترلی از محورهای مهم کیفیت و یک برنامه ساختاری برای همه همکاران به شمار می رود.  به صورت واضح تر بیان کنم یعنی اینکه هر یک از پرسنل در هر بخشی که کار می کند با برخورداری از آموزه های کیفیت،  همه توان خود را در کارهایی که برعهده دارد، به کار می گیرد تا ارتقای کیفیت به مطلوب ترین شکل ممکن اعمال  شود.

 

* سخن آخر  

کیفیت را به عنوان شعار شرکت و سرلوحه برنامه ها قرار دادیم. کیفیت یک باور و یک فرهنگ است که در رفتار ما تبلور می یابد، ما هم به دنبال استقرار این فرهنگ هستیم . امیدواریم به کمک خداوند متعال و با حمایت های ویژه مدیریت ارشد و همیاری و همدلی همکارانمان بتوانیم شاهد افزایش سطح کیفی محصولات و در نهایت افزایش رضایت مشتری ها باشیم

 

آرشیو اخبار

Powered by mod LCA

اشتراک در خبرنامه