ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

آغاز صادرات خودروهاي پليس ايران خودرو به تركمنستان


آغاز صادرات خودروهاي پليس ايران خودرو به تركمنستان

گروه صنعتي ايران خودرو صادرات محصولات تجهيز شده به كشور تركمنستان را با هدف افزايش سهم بازار كشورهاي CIS آغاز كرد.

به گزارش ايكوپرس، سعيد تفضلي، معاون صادرات و امور بين الملل ايران خودرو در مراسم آغاز صادرات خودروهاي پليس ايران خودرو به كشور تركمنستان گفت: در راستاي اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتي يكي از برنامه هاي ايران خودرو افزايش سهم در بازار كشورهاي آسياي ميانه و قفقاز از طريق اتحاديه گمرك اين كشورها است و بر همين اساس صادرات به كشورهاي تركمنستان، بلاروس و راه اندازي سايت آذربايجان و قزاقستان را در دستور كار قرار داده است.

تفضلي گفت: برمبناي قراردادي كه با وزارت كشور تركمنستان منعقد شده تامين 200 دستگاه خودروي پليس اين كشور توسط ايران خودرو صورت مي گيرد كه در صورت تاييد، تامين ناوگان مورد نياز پليس تركمنستان از سوي ايران خودرو ادامه خواهد يافت.

وي تصريح كرد: خودروهايي كه امروز به مقصد تركمنستان بارگيري شد مورد تاييد نماينده هاي وزارت كشور تركمنستان بوده است.

تفضلي افزود: تركمنستان از كشورهاي مشترك المنافع است كه ايران خودرو آن را به عنوان دروازه اي براي صادرات به كشورهاي منطقه به شمار مي آورد.

وي درباره برنامه صادرات ايران خودرو در سال 95 اظهار كرد: 30 درصد صادرات ايران خودرو به كشورهاي آسياي ميانه و قفقاز (CIS) خواهد بود كه تعداد 6 تا 9 هزار دستگاه هدف گذاري شده است. وي افزود: بخش ديگر صادرات محصولات ايران خودرو به كشور عراق است كه علاوه بر خودروي سواري به صورت قطعات منفصله، صادرات كاميون به صورت آماده نيز برنامه ريزي شده است.

وي صادرات به تونس و احياي سايت ونزوئلا را از ديگر برنامه هاي امسال ايران خودرو در بخش صادرات عنوان كرد و گفت: در مجموع صادرات 30 هزار دستگاه در سال 95 هدف گذاري شده است.

در اين مراسم يغمور قلي زاده، مديرعامل شركت ايران خودرو عشق آباد نيز با بيان اين كه خودروهاي موجود در بازار تركمنستان بيشتر توليد كشورهاي كره و ژاپن است، اظهار كرد: محصولات ايران خودرو با كيفيت مناسب و قيمت رقابتي مورد توجه مردم تركمنستان هستند و در آينده اي نزديك سهم مناسبي در بازار اين كشور را كسب خواهند كرد.

قلي زاده افزود: براي صادرات 1200 دستگاه خودروي سمند نيز مذاكراتي با مقامات تركمنستان صورت گرفته كه به زودي تبديل به قرارداد خواهد شد.

قلي زاده درباره برنامه افزايش سهم ايران خودرو در بازار تركمنستان گفت: بر مبناي اولويتي كه كشورهاي آسياي ميانه در صادرات ايران خودرو دارد، شركت ايران خودرو عشق آباد موفق شد قراردادي را با وزارت كشور تركمنستان به امضا برساند و از اين طريق محصولات ايران خودرو به بازار خودروي اين كشور وارد شود.

وي با بيان اينكه با تامين ناوگان پليس اين كشور، صادرات محصول سمند نيز در دستور كار قرار دارد، افزود: ورود به بازار روسيه نيز از اهداف ما است كه اميدواريم در اين بخش نيز موفق عمل كنيم. 

 

آرشیو اخبار

Powered by mod LCA

اشتراک در خبرنامه