ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

غرامت 427 ميليون يورويي پژو به گروه صنعتي ايران خودرو

غرامت 427 ميليون يورويي پژو به گروه صنعتي ايران خودرو

در قرارداد جديد ايران خودرو و پ‍ژو 427 ميليون و 600 هزار يورو غرامت در چارچوب يك بسته حمايتي-خسارتي از سوي پژو به ايران خودرو پرداخت مي شود.

 به گزارش ايكو پرس مهندس هاشم يكه زارع مديرعامل گروه صنعتي ايران خود رو در نشست خبري و در پاسخ  به سوالي در خصوص پرداخت غرامت پژو به ايران خودرو گفت: از اين مقدار، 116 ميليون يورو مربوط به فعاليت هاي جاري و گذشته و 311 ميليون و 600 هزار يورو به همكاري ها و موضوعات آينده مربوط مي شود.

 وي افزود: قراراست 25 ميليون يورو قطعات محصولات جاري را از پژو به صورت مجاني دريافت كنيم كه بخشي از آن دريافت شده است. 11 ميليون يورو تجهيزات خط توليد 207 به صورت مجاني به ايران خودرو داده خواهد شد و 11 ميليون يورو از طلب هاي پژو از ايران خودرو هم داده نخواهد شد، از كل اين خسارت ها حدود 47 ميليون يورو در سود و زيان امسال يا سال آينده ما اثر مستقيم دارد.

يكه زارع از منتفي شدن 69 ميليون يورو پرداخت رويالتي خبر داد كه بابت خودروهاي توليدي قبل و بعد از تحريم ها و از امضاي قرارداد جديد بايد به پژو داده مي شد.

مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو تخفيف 20 ميليون يورويي بابت خريد قطعات و مجموعه هاي قواي محركه به خصوص گيربكس از پژو را ازديگر بخش هاي اين خسارت ها ذكركرد و گفت:‌ پژو متعهد شده به ارزش چهار ميليون يورو در مدت يك سال كارشناسان خود را در ايران خودرو مستقر كند تا روي ارتقاي كيفيت محصولات جاري كار كنند. نزديك به يك ميليون و 600 هزار يورو نيز كاركنان ايران خودرو در فرانسه آموزش هاي لازم  را خواهند ديد. يك ميليون يورو هم براي بهبود سيستم هاي خودرويي از طرف پ‍ژو هزينه خواهد شد.

وي اضاف كرد:بابت استفاده از پلت فرم پژو براي توليد محصولات برند ايران خودرو تخفيفي معادل 70 يورو روي هر خودرو اعمال مي شود كه عايدي ايران خودرو براي توليد 2 ميليون خودرو ،140 ميليون يورو خواهد بود.

مهندس يكه زارع تاكيد كرد: هم چنين مذاكره شده كه براي توليد محصولات جاري پژو از روز امضاي قرارداد جديد هر دستگاه فقط 10 يورو رويالتي پرداخت شود كه با توجه به تيراژ توليد سالهاي آينده كل درآمد پژو بر مبناي قرارداد قبلي از اين بخش 145 ميليون يورو خواهد بود كه ايران خودرو به پژو پرداخت نخواهد كرد.

مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو تاكيد كرد: طبق فرمايشات مقام معظم رهبري يكي از محورهاي اقتصاد مقاومتي عدم اتكا به ارز نفتي است كه  بر اساس قرارداد منعقد شده با شركت پژو عوايد حاصل از صادرات 30 درصد از محصولات،‌ توليد را از ارز دولتي بي نياز خواهد كرد.

 

روند داخلي سازي

وي اظهار كرد: سرمايه گذاري مستقيم،‌ انتقال دانش و تكنولوژي و صادرات مواردي است كه طبق سياست دولت در قرارداد پژو رعايت شده است.

وي افزود: يكي از مفاد قرارداد، داخلي سازي 40 درصدي از محصولات در زمان شروع به اجراي قرارداد است كه اين ميزان در سال چهارم به 70 درصد افزايش خواهد يافت.

يكه زارع تصريح كرد: داخلي سازي 70 درصد محصول توليدي از الزامات وزارت صنعت است كه تحقق آن منجربه توازن ارزي مثبت خواهد شد و ديگر ارزي از دولت دريافت نخواهيم كرد.

مديرعامل ايران خودرو ادامه داد: با توليد 200 هزار دستگاه خودرو و صادرات 60 هزار دستگاه، به ميزان 480 ميليون يورو صادرات خواهيم داشت كه 60 ميليون يورو از آن تراز ارزي مثبت خواهد بود.

وي تاكيد كرد:‌ 40 درصد از توليدات سالانه ايران خودرو متعلق به برند ايران خودرو است كه قطعا صادرات در اين بخش ارزآوري به مراتب بيشتري نصيب اقتصاد ملي خواهد شد.

يكه زارع در پاسخ به سوالي درخصوص محصولات جاري پژو گفت:‌ قرارداد جديد هيچ ارتباطي به محصولات موجود پژو ندارد و ما همچنان اختيار توليد و صادرات محصولات فعلي را برند پژو را در اختيار داريم.

وي در عين حال افزود: در قرارداد جديد سهم پژو در سبد محصولات ايران خودرو بيش از 15 درصد نخواهد بود و 85 درصد توليدات آتي نيز متعلق به برند ايران خودرو و يا توليد مشترك با ساير خودروسازان مطرح جهاني است.

مهندس يكه زارع درباره انتقادات وارده نسبت به عقد قرارداد مجدد با شركت پژو بعد از ترك بازار ايران اظهار كرد:‌ در آن مقطع بسياري از شركت ها بازار ايران را ترك كردند و اين موضوع نبايد مبنايي براي تصميم گيري در باره همكاري مجدد قرار گيرد. از سويي ديگر ما نيز خود را ملزم نمي دانيم كه پژو را حتي مانند گذشته شريك اول خود بدانيم.

وي تاكيد كرد:‌ درباره ترك مجدد در بندي از قرار داد اين موضوع به صورت قاطع ديده شده و پژو در صورت ترك بايد خسارت بدهد.

 

نحوه قيمت گذاري

مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو در پاسخ به پرسش خبرنگاري درخصوص نحوه قيمت گذاري محصولات جديد اظهار كرد: قيمت گذاري محصولات در متن قرارداد عنوان نشده اما زمان توليد اولين محصول كه اواخر سال آينده خواهد بود تابع شرايط و قوانين ناظر بر قيمت گذاري خواهيم بود و شركت مشترك بر اساس آن عمل خواهد كرد.

مهندس يكه زارع درباره اصرار بر محرمانه بودن متن قرارداد گفت:‌ قراردادهاي بين المللي در كل جهان و ميان كل خودروسازان محرمانه است. قرارداد ايران خودرو با شركت پژو در بيش از 200 صفحه تهيه شده كه حاصل كار تخصصي تيم 15 نفري از افراد خبره و آگاه ايران خودرو بوده است كه 80 درصد آن قابل ارايه به كل جامعه و 20 درصد آن محرمانه است.

مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو تاكيد كرد: از هر گونه انتقاد نسبت به قرارداد با روي باز استقبال مي كنيم.

وي در پاسخ به سوالي درباره فشار براي عقد قرارداد با پژو گفت:‌ وجود فشار براي مذاكره با پژو كذب محض است و قرارداد در فضايي كاملا شفاف و به دور از هرگونه اجبار منعقد شده است.

يكه زارع يادآور شد:‌ طرف ايراني با درنظر گرفتن منافع ملي اين قرارداد را امضا كرده و در روزهاي پاياني مذاكرات هم با دريافت امتيازات مناسب موفق شديم شركت پژو را مجبور به كوتاه آمدن از مواضعش كنيم.

وي درخصوص نحوه نظارت بر داخلي سازي توليد گفت:‌ شركت مشترك به صورت سهم 50 درصد طرف ايراني و 50 درصد طرف فرانسوي است كه رئيس هيات مديره از پژو و مديرعامل اين شركت در دوسال اول در اختيار ايران خودرو و در دوسال دوم در اختيار پژو خواهد بود.

يكه زارع با تاكيد بر اختيار دوطرف در زمينه نظارت بر عملكرد توليد و داخلي سازي گفت: بالاتر از اين وزارت صنعت،‌معدن و تجارت ناظر بر اجراي قرارداد و ميزان داخلي سازي آن است كه در صورت تخطي ورود خواهد كرد.

وي درعين حال تاكيد كرد: داخلي سازي توليد منجربه كاهش هزينه خواهد شد و قطعا طرف فرانسوي نيز به دنبال كاهش هزينه توليد و افزايش سود است.

مهندس يكه زارع درباره حق امتياز توليد محصولات پژو نيز گفت:‌ محاسبه رويالتي فرمولي دارد كه بر مبناي آن هر چه ميزان داخلي سازي افزايش يابد اين مبلغ نيز افزايش مي يابد كه البته روياليتي شامل داخلي سازي بيش تر از 25 درصد خواهد بود.

 

صادرات 30 درصد محصولات

مهندس يكه زارع صادرات را از مفاد مهم اين قرارداد دانست و گفت: از ابتداي توليد 30 درصد از محصولات به زنجيره پژو شامل كشورهايCIS ، اروپاي شرقي، روسيه ، كل خاورميانه، ‌برخي از كشورهاي آسيايي و كل آفريقا صادر خواهد شد.

وي گفت: شركت مشترك با سرمايه 500 ميليون يورو ايجاد خواهد شد و شركت پژو 250 ميليون يورو سرمايه وارد ايران خواهد كرد، عوايد حاصل از اين سرمايه گذاري نيز به صورت مشترك بين دو سرمايه گذار تقسيم خواهد شد.

يكه زارع ضمن اعلام اين كه شركت هاي قطعه ساز ايران خودرو و پژو نيز با ايجاد شركت مشترك در توليد قطعات همكاري خواهند كرد، درخصوص توان همكاري قطعه سازان در توليد محصولات جديد گفت: با انتقال دانش فني توليد قطعه، كليه قطعه سازان كه در زنجيره تامين شركت مشترك قرار مي گيرند، قادر خواهند بود كه با تجهيزات و دانش فني خودشان توليد كنند. ضمن اين كه پژو هم متعهد شده قطعاتي كه در ايران توليد مي شود تيراژش در زنجيره بين المللي پژو قرار گيرد. وي افزود:‌ با برگزاري جلسات ميان قطعه سازان پژو و ايران خودرو مقرر شد محصول جديد  در سال اول با 40 درصد داخلي سازي توليد شود. يكه زارع خاطرنشان كرد: در سرمايه گذاري 500 ميليون يورويي شركت مشترك، به ميزان 54 ميليون يورو سرمايه گذاري در بخش قطعه سازي صورت خواهد گرفت. وي افزود:‌ قرارداد جديد باعث مي شود علاوه بر اين كه قطعه سازان با ظرفيت كامل ادامه فعاليت دهند، صاحب تكنولوژي به روز تري شوند.

وي افزود: قواي محركه محصولات جديد پنج نوع موتور از نوع بنزيني و ديزلي است كه توليد اين موتورها نيز علاوه بر انتقال دانش فني تا 70 درصد داخلي سازي خواهد شد.

مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو محصولات آينده را از محصولات به روز پژو در بازار اروپا دانست و گفت:‌ اولين محصول توليدي در ايران كه خودروي 2008 است، براي اولين بار در اسفندماه و در نمايشگاه ژنو رونمايي و توليد آن در سايت اصلي پژو آغاز خواهد شد.

وي اظهار كرد: در افق 1404 توليد سه ميليون دستگاه خودرو ترسيم شده كه با برنامه ريزي صورت گرفته توليد يك ميليون و 800 هزار دستگاه توسط ايران خودرو انجام خواهد شد و از اين تعداد 40 درصد متعلق به برند ايران خودرو و 60 درصد توليد مشترك با شركت هاي مطرح جهاني خواهد بود.

 

 آغاز دور تازه همكاري ايران خودرو و بنز

مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو در خصوص همكاري هاي خارجي اين گروه صنعتي، از دور تازه همكاري با بنز براي توليد محصولات تجاري و سواري خبر داد.

مهندس يكه زارع اظهار كرد: يك شركت مشترك بين ايران خودروديزل و بنز براي توليد خودروهاي تجاري  تشكيل مي شود كه 50 درصد آن در اختيار ايران خودرو ديزل و 49 درصد در اختيار بنز است. يك شركت فروش و خدمات پس از فروش نيز ايجاد خواهد شد كه 51 درصد به بنز و 49 درصد به ايران خودرو ديزل تعلق دارد.

مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو خريد 30 درصد سهام ايدم توسط بنز را از ديگر موارد قرارداد جديد بين دوشركت ذكر كرد و گفت:  بنز 20 درصد سهام محور خودرو را نيز بعد از تغيير ساحتار آن شركت خريداري مي كند و شركت گواه نيز به مالكيت شركت مشترك فروش و خدمات پس از فروش درمي آيد.

او از نهايي شدن تفاهم نامه ايران خودرو و بنز در مورد سواري تا دوهفته ديگر خبر داد و گفت: از آن جا كه نيمي از مالكيت شركت فروش و خدمات پس از فروش متعلق به بنز است بر اساس قوانين آلمان سرمايه بيشتري را خواهد آورد و ليزينگ هاي خود را در ايران راه اندازي خواهد كرد.

 

فيات شريك چهارم ايران خودرو

يكه زارع اظهار كرد: فيات نيز يك شركت معتبر جهاني است كه و با توجه به روند رشد اين شركت، آينده بهتري نيز براي آن پيش بيني مي شود.

وي با اشاره به اين كه فيات شريك چهارم ايران خودرو است، تاكيد كرد:اعتقاد داريم كه انتخاب اين شركت، انتخاب بسيار صحيحي است و اين شركت نيز به همكاري با ايران خودرو علاقه مند است.

مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو تصريح كرد: در همين راستا مذاكرت همكاري با شركت فيات به زودي آغاز مي شود.

مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو افزود: خودروهاي جديدي كه به واسطه همكاري هاي ايران خودرو وارد بازار ايران مي شود، بالاي 60 تا 70 ميليون تومان قيمت خواهد داشت

او از توليد پژو پارس جديد با آپشن هاي گوناگون و گيربكس اتوماتيك به قيمت 45 ميليون تومان خبر داد و گفت: در همكاري هاي جديد با شركت هاي خارجي  و ممكن نيست يك محصول در كلاس سي براي بازار داخل به قيمت 45 ميليون تومان توليد شود.

مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو تكيه بر توان داخلي از جمله دانشگاه هاي معتبر را از ديگر رويكردهاي ايران خودرو در توليد محصولات جديد دانست و گفت: با دانشگاه صنعتي شريف در مورد خودروهاي برقي و با دانشگاه اميركبير در مورد خودروهاي هيبريدي قرارداد امضا كرده ايم. شركت هاي دانش بنيان را نيز به صنعت خودرو وارد مي كنيم و در مركز تحقيقات از آن ها استفاده مي كنيم.

آرشیو اخبار

Powered by mod LCA

اشتراک در خبرنامه